Takich skrajności pogody nie było od dawna. W czwartek (9.03) przez województwo lubelskie przejdą intensywne opady mokrego śniegu, a w piątek (10.03) temperatura przekroczy 10 st. Celsjusza. Sprawdź, gdzie będzie trzeba zmagać się z chwilowym nawrotem zimy.
Śnieżyce przejdą przez województwo lubelskie
Front atmosferyczny związany z niżem Diethhelm wkroczył w środę (8.03) znad Niemiec do Polski. Strefa frontowa przesuwa się na wschód w głąb kraju. Towarzyszą mu umiarkowane i okresami intensywne opady mokrego śniegu, w tym okresami śnieżyce.
Front w czwartek (9.03) dotrze nad północną część województwa lubelskiego. Przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść do 5-10 centymetrów. Na termometrach przeważnie od 0 do 5 stopni.
Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 13:00, 9 marca 2023

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 16:00, 9 marca 2023

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce o godzinie 16:00, 9 marca 2023

Front atmosferyczny opuści Polskę w czwartek (9.03) wieczorem. W piątek (10.03) termometry w województwie lubelskim wskażą ponad 10 st. Celsjusza.
Prognozowana wysokość pokrywy śnieżnej w Polsce o godzinie 19:00, 10 marca 2023

W sobotę (11.03) ochłodzenie, w regionie temperatura pod wieczór spadnie poniżej zera.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię