Najlepszy „Patrol Roku 2024” – wojewódzkie eliminacje w Turnieju Par Patrolowych

Zajęcia na sali gimnastycznej
Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024” | fot. KWP Lublin

21 par patrolowych z lubelskiego garnizonu rywalizuje w wojewódzkich eliminacjach Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”. Zawodnicy mierzą się w konkurencjach obejmujących test wiedzy, strzelanie, techniki obezwładniania osób i bieg pościgowy.

Zmagania na obiektach szkoleniowych KWP w Lublinie

Dziś na obiektach szkoleniowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – „Patrol Roku” 2024. 21 par patrolowych, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe w lubelskim garnizonie, walczy o tytuł najlepszej pary patrolowej na Lubelszczyźnie.

Zawodnicy wcześniej zwyciężyli w eliminacjach I stopnia w swoich jednostkach. Teraz, podzieleni na dwuosobowe zespoły, rywalizują w czterech konkurencjach:

  • Test wiedzy: Pytania z zakresu kodeksu wykroczeń, kodeksu karnego oraz przepisów poszczególnych ustaw.
  • Techniki obezwładniania osób: Demonstracja umiejętności w zakresie fizycznego obezwładniania podejrzanych.
  • Strzelanie sytuacyjne: Prezentacja umiejętności strzeleckich na policyjnej strzelnicy.
  • Bieg pościgowy: Konkurencja wymagająca szybkości i sprawności fizycznej.
Konkurencja strzelecka
Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024” | fot. KWP Lublin

Po zakończeniu wszystkich konkurencji komisja sędziowska zsumuje wyniki i ogłosi zwycięzców. Najlepszy patrol będzie reprezentował lubelski garnizon na ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku.

Zawody na macie
Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024” Zajęcia z samoobrony | fot. KWP Lublin

Komisarz Anna Kamola przypomina, że turniej ma na celu nie tylko wyłonienie najlepszej pary patrolowej, ale również podnoszenie umiejętności i wiedzy funkcjonariuszy, co przekłada się na bezpieczeństwo obywateli.

Kto Waszym zdaniem powinien wygrać i dlaczego? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.