Nad Polskę nadciąga zmiana pogody. Z nieba poleje się prawdziwy żar

Kąpiel w fontannie na placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Po deszczowym i zimnym maju nad Polskę zmierza wyż „Pia”. Nadchodzące dni będą coraz cieplejsze. W przyszłym tygodniu temperatura ma przekroczyć 30 st. C.

Wyż „Pia” w piątek opanuje Francję, w sobotę Niemcy, a w niedzielę dotrze do Polski. Jeśli wyż będzie utrzymywał się od strony naszych sąsiadów, w naszym kraju będą utrzymywać się temperatury o wysokości 23-25 stopni.

Meteorolodzy prognozują, że już od środy temperatura w całym kraju wyrówna się, a nasze termometry wskażą nawet 31 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa.

Tak wysokie temperatury mają się utrzymać jeszcze przez kilka kolejnych dni. Upałom będą towarzyszyć burze, które lokalnie mogą być gwałtowne.

Czytaj także: Kąpiel w miejskiej fontannie na pl. Litewskim to zły pomysł. Sanepid przestrzegaWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.