Na trzy tygodnie wyłączą z użytkowania kładkę przy Parku Ludowym. Piesi będą musieli iść naokoło

Zamknięta kładka przy Parku Ludowym
Zamknięta kładka przy Parku Ludowym | fot. Dominik Wąsik

Kładka pieszo-rowerowa przy Parku Ludowym w Lublinie przez trzy tygodnie będzie wyłączona z użytku. W tym czasie przejdzie obowiązkowe prace konserwacyjne.

Zabezpieczą kładkę przed wilgocią

Urząd Miasta Lublin poszukuje firmy, która podejmie się konserwacji poszycia kładki pieszo-rowerowej na Bystrzycy oraz 5 zejść do wody w Parku Ludowym. Prace mają polegać na umyciu obiektów oraz ich zakonserwowaniu preparatem z olejem lnianym chroniącym przed wilgocią.

Na przedstawienie oferty firmy mają czas do 8 maja. Warunkiem udziału w postępowaniu jest złożenie oświadczenia o wykonaniu w ciągu trzech lat poprzedzających złożenie oferty co najmniej jednej usługi (o wartości min. 5 000 zł) polegającej na renowacji zewnętrznych nawierzchni drewnianych.

Kładka na czas prac będzie niedostępna

Jak długo kładka i zejścia do rzeki nie będą dostępne dla pieszych i rowerzystów? Miasto wymaga, by prace były wykonane w terminie 15 maja – 5 czerwca. Prace w dużym stopniu będą zależne od pogody, w sprzyjających warunkach mogą zakończyć się wcześniej.

Niedostępność kładki spowoduje, że piesi i rowerzyści będą musieli skorzystać z innego przejścia przez Bystrzycę. Do wyboru wąska metalowa kładka znajdująca się nieopodal mostu 700-lecia Lublina wzdłuż ul. Muzycznej lub most w ciągu al. Piłsudskiego.

Prace o tym charakterze są prowadzone co roku, w ramach bieżącego utrzymania tego obiektu. Są one obowiązkowe, by utrzymać gwarancję udzieloną przez wykonawcę. W ubiegłym roku koszt robót wyniósł 28 tysięcy złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.