Na tej ulicy takiego ruchu nie było nigdy. Kierowcom nie przeszkadza wyboista droga i tuman kurzu [ZDJĘCIA]

Kierowcy na objeździe ulicą Tęczową
Kierowcy na objeździe ulicą Tęczową | fot. Dominik Wąsik

Od środy dwa ważne skrzyżowania przy Zalewie Zemborzyckim są nieprzejezdne. To efekt protestów rolników. W związku z tym kierowcy jadący od strony Bychawy czy Niedrzwicy muszą korzystać z objazdów. Jeden z nich został poprowadzony ul. Tęczową, która jest w bardzo opłakanym stanie.

Objazdem przez ul. Tęczową

W środę (20 marca) rolnicy rozpoczęli swoje protesty w Lublinie i okolicy. W przypadku naszego miasta spotkamy ich na dwóch skrzyżowaniach przy Zalewie Zemborzyckim i na ul. Abramowickiej. Jeśli mowa o objazdach to w przypadku blokady na ul. Abramowickiej kierowcy są kierowani na objazd przez Głusk.

Jeśli chodzi o skrzyżowania Krężnicka – Janowska – Żeglarska i Zemborzycka – Osmolicka – Żeglarska to kierowcy mają kilka opcji objazdu. Kierowcy jadący od Bychawy mogą skręcić na Prawiedniki, następnie w Mętowie kierunek na Lublin i dalej objazd jak dla ul. Abramowickiej.

W przypadku kierowców jadących od Bychawy, Strzyżewic czy Niedrzwicy to mają oni dwa warianty objazdu. Pierwszy (dłuższy) prowadzi przez ul. Krężnicką, ul. Letniskową, ul. Świeżą, ul. Lipską i ul. Janowska. Drugi (krótszy) zaczyna się i kończy identycznie jak ten pierwszy, tylko tuż po wjechaniu na ul. Letniskową i minięciu torów kolejowych, kierowcy muszą skręcić w prawo w ul. Tęczową i nią dojadą do ul. Lipskiej.

Problem z ul. Tęczową jest taki, że jest to wyboista droga nieutwardzona, gruntowa. Dość wąska, co wymusza na kierowcach w kilku miejscach na tzw. mijankę. W związku, że dawno też nie było opadów deszczu, to ruch pojazdów powoduje unoszenie się tumanu kurzu. To jednak nie zniechęca kierowców, którzy chętnie korzystają z tego objazdu. Okoliczni mieszkańców mówią, że takiego ruchu w tym miejscu jeszcze nie było.

Zobacz także: Kilkukilometrowe korki na Janowskiej, Wojciechowskiej i Nałęczowskiej. Wielu kierowców spóźni się do pracy

Ulica nieprędko zostanie wyremontowana

Od wielu lat mieszkańcy okolicznych ulic m.in. Ziołowej czy Zaganikowej walczą o wykonanie kompleksowego remontu ul. Tęczowej. Problem z tą ulicą jest taki, że prawnie grunt nie należy do miasta, a do PKP. Mimo że w ubiegłym roku radni uchwalili zgodę na nabycie na rzecz Gminy Lublin praw użytkowania wieczystego tej nieruchomości, to do chwili obecnej nie udało się nabyć działek i nadal pozostają własnością PKP S.A.

ZDJĘCIA

Duży ruch samochodów na ul. Janowskiej
Duży ruch samochodów na ul. Janowskiej | fot. Dominik Wąsik
Kierowcy jadący ul. Janowską są kierowani przez policję na objazd przez ul. Lipską
Kierowcy jadący ul. Janowską są kierowani przez policję na objazd przez ul. Lipską | fot. Dominik Wąsik
Kierowcy jadący objazdem przez ul. Tęczową
Kierowcy jadący objazdem przez ul. Tęczową | fot. Dominik Wąsik
Kierowcy jadący objazdem przez ul. Tęczową
Kierowcy jadący objazdem przez ul. Tęczową | fot. Dominik Wąsik
Poranny korek na ul. Tęczowej w Lublinie
Poranny korek na ul. Tęczowej w Lublinie | fot. czytelniczka Marta

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tytuł wprowadza w błąd. Oczywiście, że kierowcom przeszkadza.
    Przeszkadza im również blokowanie dróg przez rolników. Zwykli ludzie nie mają wpływ na sytuację rolników.
    Niech blokują oprawców którzy przyczynili się do aktualnego stanu rzeczy, czyli polityków, ministrów itd.
    Powodzenia i dużo zdrowia dla wszystkich 🙂

  2. trzeba zakorkowac radnych posłów i innych decydentów a nie zwykłych ludziktórzy nie dają już swojego poparcia