Na przystankowych wyświetlaczach ponowie pojawią się informacje o jakości powietrza

Informacja o jakości powietrza na wyświetlaczu przystankowym
Informacja o jakości powietrza na wyświetlaczu przystankowym | fot. Dominik Wąsik

Od środy system dynamicznej informacji pasażerskiej ZTM Lublin zacznie wyświetlać na przystankowych wyświetlaczach informacje o jakości powietrza w mieście.

Informacje o smogu w Lublinie na przystankach

Dane dotyczące jakości powietrza od środy (2.11) pokażą elektroniczne tablice informacji pasażerskiej na wszystkich przystankach autobusowych. Wyświetlacz pokaże aktualny indeks jakości powietrza, określony jako: bardzo dobry, dobry, umiarkowany, dostateczny, zły lub bardzo zły, a także informację o średniogodzinowym stężeniu pyłu PM10 i normę maksymalnego stężenia.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 2012 r. w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu wynosi ona 300 μg/m3 (średniodobowo). Przykładowa informacja z wyświetlacza: Indeks jakości powietrza jest bardzo dobry. Pył zawieszony PM10: 13.7 > µg/m3 (poziom alarmowy 300 µg/m3).

Dane o jakości powietrza są aktualizowane co godzinę i pochodzą ze stacji monitoringu powietrza znajdującej się przy ul. Obywatelskiej 13.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.