Na Placu Litewskim stanie jednodniowe kino. Wyświetlą tu najważniejsze filmy stulecia

DSC04840
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Już w najbliższą sobotę na Placu Litewskim odbędzie się plenerowy pokaz filmów polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Sprawdź, co w repertuarze.

W sobotę od godz. 17 na Plac Litewskim przy fontannie głównej, odbędzie się wspólne oglądanie wybranych filmów, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju polskiej kinematografii.

Repertuar tego cyklu oparty jest na liście najważniejszych polskich produkcji, sporządzonej na zlecenie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przez specjalną komisję pod przewodnictwem prof. Tadeusza Lubelskiego.

Co w repertuarze?

W pierwszej kolejności, o godz. 17:00, zaplanowana jest projekcja filmu dokumentalnego „Szkoła podstawowa” w reż. Tomasza Zygadły, następnie zobaczymy „Rysopis” – debiut Jerzego Skolimowskiego.

Po krótkiej przerwie, o godz. 19:00 – „Franz Kafka”, a tuż po filmie o godz. 19:20 odbędzie się spotkanie z reżyserem tej słynnej animacji, Piotrem Dumałą.

Kolejnymi gośćmi będą twórcy filmu „Dzień świra” – reżyser Marek Koterski oraz odtwórca jednej z głównych ról w tym filmie – Michał Koterski. Na godz. 22:00 przewidziano projekcję filmu „Dzień świra”.

Podczas wydarzenia przewidziane są konkursy oraz inne atrakcje. Wstęp jest bezpłatny. Ideą organizacji pokazu jest upowszechnienie i promocja polskiej klasyki filmowej, zwłaszcza wśród młodego pokolenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.