Na piętrze liceum, parter dla przedszkola. Przebudowa VII LO pochłonie kilka milionów złotych

VII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Farbiarskiej w Lublinie
VII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Farbiarskiej w Lublinie | fot. UM Lublin

Według szacunków adaptacja parteru budynku VII LO przy ul. Farbiarskiej na siedzibę przedszkola może wynieść ok. 6,5 mln złotych – informuje Urząd Miasta Lublin. Uruchomienie przedszkola zaplanowano we wrześniu 2022 r.

Przedszkole w VII LO przy ul. Farbiarskiej

Miejski ratusz przygotowuje się do przebudowy obecnego budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Farbiarskiej w Lublinie. Od września 2022 licealiści będą mieć pod sobą nowych sąsiadów – przedszkolaków.

„Projekt przebudowy budynku VII LO przy ul. Farbiarskiej, związany jest ze zmianą sposobu użytkowania szkoły na potrzeby przedszkola” – mówi Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Projekt zakłada powstanie 10 salt dla dzieci o metrażu od ok. 44 do 74 mkw., 10 toalet, 7 szatni, 5 pomieszczeń pomocniczych oraz 4 wejść do budynku przedszkola. Łączna projektowana powierzchnia przedszkola wyniesie 1490 m2.

„Ponadto plan zagospodarowania terenu zakłada powstanie placu zabaw o pow. 390 mkw., nowych dróg pożarowych i parkingów o pow. ponad 1300 mkw., nowych chodników i dojść o łącznej powierzchni ponad 400 mkw., a także terenów zielonych 660 mkw.” – informuje Boguta.

Do budynku VII LO ma się wprowadzić Przedszkole nr 26, które obecnie funkcjonuje w tymczasowej lokalizacji przy ul. Dożynkowej na Ponikwodzie. Placówka zapewni miejsca dla 225 dzieci.

„Szacunkowy koszt inwestycji przy ul. Farbiarskiej to według dokumentacji ponad 6,5 mln zł” – zapowiadają urzędnicy.

Przypomnijmy, że przedszkole nr 26 przestało działać przy Rynku w marcu 2021 r. wskutek kontroli straży pożarnej, która uznała, że kamienica nie spełnia wymogów przeciwpożarowych.

Aktualizacja: Klamka zapadła. Budynek VII LO do przebudowy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.