Na piętrze licealiści, na parterze przedszkolaki. Budynek VII LO do przebudowy

VII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Farbiarskiej w Lublinie
VII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Farbiarskiej w Lublinie | fot. UM Lublin

Klamka zapadła. VII LO straci parter budynku. Jego przestrzeń ma być przebudowana i przystosowana do funkcjonowania przedszkola. Miasto ogłosiło przetarg i szuka wykonawcy.

Przebudowa VII LO

Uruchomienie przedszkola w kondygnacji parterowej budynku VII LO przy ul. Farbiarskiej 8 wymaga przeprowadzenia przebudowy budynku wewnątrz z wyodrębnieniem pomieszczeń, które otrzymają nowe funkcje. W ramach inwestycji powstanie 10 sal zajęć dla dzieci (o powierzchni od 44 m2 do 74 m2), 10 toalet, 7 szatni i 5 pomieszczeń pomocniczych.

„Cztery wejścia dla dzieci przedszkolnych zaprojektowano od strony północnej, natomiast wejścia do szkoły od strony południowej. To pozwoli zachować odrębność przedszkola od liceum. Wejście główne do szkoły będzie się mieściło jak obecnie, od strony ul. Farbiarskiej” – informuje Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Parter przejdzie generalny remont pomieszczeń wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, elektrycznej i teletechniczną. Cały budynek otrzyma odświeżoną elewację w kolorze szaro-kremowym, z brązowym cokołem i stolarką okienną oraz drzwiową. Projekt zakłada także odnowienie istniejącego muralu.

W ramach przebudowy zostanie na nowo urządzony cały teren wokół szkoły, m.in. powstaną dojścia i chodniki, droga wewnętrzna pożarowa oraz 27 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Uzupełnione lub wymienione będzie ogrodzenie, od strony ul. Farbiarskiej, w granicy działki oraz wewnętrzne. Na plac trafi nowa wiata śmietnikowa i stojaki na rowery.

Przy budynku powstanie plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią z maty przerostowej o powierzchni 390 m2, z trzema dużymi zestawami zabawowymi. Łącznie trafi tu 13 urządzeń (wieże ze ślizgawkami, bujaki, huśtawki i karuzele), a także 9 drewnianych ławek i 6 koszy na śmieci. Wokół szkoły zostanie uporządkowana zieleń oraz posiane nowe trawniki.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał 5 miesięcy na wykonanie robót budowlanych i towarzyszących. Uruchomienie przedszkola zaplanowano we wrześniu 2022 r. Według szacunków adaptacja parteru budynku VII LO przy ul. Farbiarskiej na siedzibę przedszkola może wynieść ok. 6,5 mln złotych.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.