Na lotnisku w Świdniku powstanie baza wojskowa. Będą tu stacjonować śmigłowce Wojsk Lądowych

Wojskowe śmigłowce
Wojskowe śmigłowce | fot. MON

Na terenie Portu Lotniczego Lublin powstanie stała baza lotnictwa śmigłowcowego Wojska Polskiego. W tej sprawie podpisano list intencyjny pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a udziałowcami lotniska.

MON wybuduje bazę lotnictwa śmigłowcowego w Świdniku

W poniedziałek (25.03) na terenie Portu Lotniczego Lublin odbyło się spotkanie Ministerstwa Obrony Narodowej z władzami samorządowymi Lublina i przedstawicielami lotniska. Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezydent Lublina Krzysztof Żuk i prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk podpisali list intencyjny we współpracy pomiędzy MON i województwem lubelskim.

„To jest niezwykle ważny moment wzmacniania wschodniej flanki Polski, wschodniej flanki NATO. Podpisaliśmy list intencyjny dotyczący inwestycji Sił Zbrojnych RP na terenie lotniska w Lublinie. Będziemy działać wspólnie na rzecz bezpieczeństwa Polski. Planujemy umiejscowić tu bazę lotnictwa śmigłowcowego Wojska Polskiego. Przed nami finalizacja umowy w tej sprawie” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej.

Władysław Kosiniak-Kamysz w Porcie Lotniczym Lublin o planach budowy bazy wojskowej
Władysław Kosiniak-Kamysz w Porcie Lotniczym Lublin o planach budowy bazy wojskowej | fot. MON

Jak przekazał szef MON, będą tu stale stacjonować śmigłowce Wojsk Lądowych, obecne, jak również te zakupione w przyszłości. Jest również plan, by w tej bazie szkolili się również przyszli piloci.

O planach MON-u wobec Portu Lotniczego Lublin informowaliśmy już w ubiegłym roku: Skarb Państwa odkupi od Lublina udziały lotniska w Świdniku? Wojsko planuje otworzyć tam bazę śmigłowcową

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.