Na liczniku volkswagena ubyło blisko 100 tys. km. Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu auta

przebieg licznik samochód auto
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli drogowej sprawdzili stan licznika volkswagena. Wskazanie urządzenia różniło się o blisko 100 tys. km w stosunku do wartości wykazanej w systemie CEPiK.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w Józefowie nad Wisłą. Opolscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen Transporter.

W czasie sprawdzania stanu licznika pojazdu policjanci stwierdzili, że jego wskazanie w znaczący sposób odbiega od tego, które znajduje się w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Różnica wskazań drogomierza wynosiła blisko 100 tys. km. Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu pojazdu. Policjanci będą teraz wyjaśniać przyczyny rozbieżności wskazania drogomierza i wartości ustalonej w systemie.

Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dotyczy to zarówno wykonawcy jak i zleceniodawcy. Ponadto, jeśli wymienimy licznik i nie zgłosimy tego w stacji kontroli pojazdów może nam grozić mandat do 3000 zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I co mu zrobią za to przewinienie ? Powie że on się na tym nie zna, auto było u mechanika i może on tam grzebał w tej ustawie są takie luki że masakra. Ja miałem taką sytuację że na przeglądzie mi wpisał o 30 tys mniejszy przebieg i na kontroli cyrki byly. Uważajcie co wam wpisują na przeglądach.