Na kilka miesięcy zamkną ulicę w centrum Lublina. Wszystko przez pobliską budowę apartamentowców

Budowa Rezydencji Ogród Saski przy ul. Jasnej
Budowa Rezydencji Ogród Saski przy ul. Jasnej | fot. Dominik Wąsik

Od najbliższego czwartku do końca września zamknięta dla ruchu będzie ul. Jasna w centrum Lublina. Ma to związek z realizowaną przy tej ulicy budową apartamentowców.

Zamknięta ul. Jasna

Ulica Jasna na całym odcinku, czyli od ul. Ewangelickiej do ul. Wieniawskiej, zostanie zamknięta dla ruchu od czwartku 22 czerwca, w południe. Pozostawiona zostanie możliwość dojazdu do posesji i zaopatrzenia do pobliskich lokali. Ma to związek z realizowanymi robotami budowlanymi przez inwestora zewnętrznego.

„W tym czasie realizowany będzie pierwszy etap robót związanych z budową kanalizacji deszczowej oraz kanału ciepłowniczego. Przewiduje się również roboty rozbiórkowe związane z demontażem istniejących krawężników i zużytej kostki brukowej” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Chodzi o spółkę Mota Engil Real Estate Management, która przy ul. Jasnej realizuje budowę apartamentowców Rezydencja Ogród Saski z 325 mieszkaniami i 7 lokalami usługowymi.

„Utrudnienia potrwają do końca września, z możliwością przedłużenia obowiązywania czasowej organizacji ruchu w zależności od postępu prac” – informuje Justyna Góźdź.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.