Na ich oczach oszuści wyczyścili konta i zaciągnęli kredyty. Stracili 180 tys. zł

praca biuro komputer monitor
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Za namową doradcy inwestycyjnego zainstalowali na komputerach oprogramowanie, a później obserwowali, jak z ich kont bankowych znikają pieniądze i pojawiają się zaciągnięte kredyty.

Nieudane inwestycje w kryptowaluty

Policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenia o oszustwach przy inwestowaniu w kryptowaluty. 40-latka mieszkanka straciła 80 tys. zł, natomiast 54-latek blisko 100 tys. zł. W obu przypadkach rzekomy doradca zaproponował, że może zająć się prowadzeniem inwestycji i zarabianiem pieniędzy.

Konsultant polecił zainstalowanie na komputerze programu do zdalnej obsługi. Po zainstalowaniu aplikacji, pokrzywdzeni przekazali „doradcy” numer połączenia z aplikacją. Następnie zalogowali się na swoje konta bankowe. To pozwoliło sprawcy wyczyścić rachunki z oszczędności i zaciągnąć kredyty.

„Wszystko działo się na oczach i za zgodą pokrzywdzonych, którzy wierzyli, że jest to element inwestycji” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pokrzywdzeni! Proszę sprawdzić dokąd zostały przelane pieniądze i stamtąd spróbować je odzyskać. Absolutnie nie przesyłać oszustom żadnych dokumentów w celu „odstąpienia” – bez tego nie przechwycą pieniędzy. Miałam styczność z podobną sytuacją, pieniądze udało się odzyskać, bo zareagowaliśmy w porę. Jest szansa że to identyczna sprawa.