Na dwa dni zamkną odcinek Krakowskiego Przedmieścia dla aut. Kierowcy na objazdy

Zamkną dla ruchu samochodowego odcinek Krakowskiego Przedmieścia | fot. UM Lublin

Poznaliśmy program tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie. Centrum wydarzeń stanie się ulica Krótka.

W dniach 16 – 22 września w Lublinie odbędzie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Slogan tegorocznej edycji wydarzenia brzmi „Chodź z nami!”. Podobnie jak w ubiegłym roku centrum wydarzeń stanie się ul. Krótka.

Na dwa dni część Krakowskiego Przedmieścia stanie się „Żywą Ulicą”. Odbędą się tam koncerty, gry, zabawy, impro spektakle. Będzie też można tu obejrzeć autobus Ekovolt, który na co dzień jeździ ulicami Lublina oraz elektryczny samochód osobowy, rower cargo, skutery i hulajnogi.

Lublinianie odwiedzający „Żywą Ulicę” będą mogli obejrzeć pokazy kulinarne i pokazy mody oraz skorzystać ze strefy gastronomicznej. Partnerzy wydarzenia przygotowali dla uczestników konsultacje fryzjerskie i kosmetyczne. Odbędą się animacje i zawody deskorolkarzy dla dzieci, a także pokaz deskorolkowy.

Wystąpią Dwa Słowa Teatr Improv i zespół Ethnopolia. Do udziału w obchodach ETZT na Krakowskim Przedmieściu zaproszenie przyjęli okoliczni przedsiębiorcy, którzy aktywnie włączyli się w tworzenie programu.

Utrudnienia dla kierowców

W związku z organizowanym wydarzeniem w dniach 21-22 września wyłączony z ruchu zostanie jeden pas Krakowskiego Przedmieścia między ul. Chopina, a ul. Wieniawską (po stronie ul. Krótkiej). Natomiast drugi pas (od strony ul. Chopina) będzie dostępny wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.