Myślał, że weryfikuje konto do przelania środków z kryptowaluty. Przelał oszustom 100 tys. złotych

bitcoin kryptowaluta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Oszustwa na kryptowalutę w ostatnim czasie zbierają swoje żniwo. Tym razem ofiarą oszustów padł 31-latek, który myśląc, że weryfikuje konto do przelania środków z kryptowaluty, przelał oszustom 100 tys. złotych.

Oszustwo na kryptowalutę

Do parczewskiej komendy zgłosił się 31-letni mieszkaniec gminy Milanów, który poinformował, że padł ofiarą oszustwa. Zadzwonił do niego konsultant, który przekazał, że na obrocie kryptowalutami zarobił 85 tysięcy złotych i że może teraz te pieniądze odebrać. Jakiś czas temu mężczyzna zainwestował niewielką kwotę w kryptowaluty.

Mężczyzna musiał jeszcze uwierzytelnić transakcję. Warunkiem wypłaty rzekomego zysku było przelanie środków ze swojego konta. Mężczyzna, wykonując polecenia, dokonał pięciu wpłat po 20 tysięcy złotych na wskazane konto. Wpłaty miały być zwrócone po weryfikacji jego konta.

Niestety na konto mężczyzny nie wpłynął ani zwrot wpłaconej gotówki, ani też zarobek z obrotu kryptowalutami.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.