Muzeum Zamoyskich w Kozłówce ze Złotą Pinezkę od Google Maps

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce ze Złotą Pinezkę od Google Maps
Złota Pinezka od Google Maps dla Muzeum Zamoyskich w Kozłówce | materiały prasowe

Google przyznało Złotą Pinezkę, czyli wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw. W województwie lubelskim nagrodę otrzymało Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Mapy Google mają już 15 lat. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji. Z tej okazji Google przyznało 16 złotych pinezek dla najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce – po jednej na województwo.

„Złota Pinezka to wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników map Google miejsc w całej Polsce. W każdym województwie wybraliśmy najwyżej ocenianą atrakcję turystyczną z grupy pięciu miejsc o największej liczbie zgromadzonych ocen. Lista powstała w lutym, niestety z powodu restrykcji związanych z koronawirusem, nie udało nam się przekazać statuetek laureatom. Cieszymy się, że możemy to zrobić teraz i wyróżnienia są już w drodze” – mówi Elżbieta Różalska z Google Polska.

Za projekt Pałacu z Kozłówce odpowiada prawdopodobnie włoski architekt Józef II Fontana, któremu rezydencja zawdzięcza swój późnobarokowy styl. Rezydencja szczęśliwie przetrwała wojnę i zachowała wystrój z przełomu XIX i XX wieku, zachowując nieporównywalny z żadnym zabytkiem w Polsce stopień autentyzmu. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce obecnie ma już ponad 4 tysiące opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,7.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia i dokładamy wszelkich starań, aby turyści odwiedzający Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mogli dotknąć tu historii, poczuć się dobrze i opowiedzieć innym, na przykład w internecie, o magii tego miejsca” – powiedziała Anna Fic-Lazor, dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

W województwie lubelskim wśród najczęściej wpisywanych atrakcji w wyszukiwarce Google znalazły się takie miejsce jak: Muzeum Wsi Lubelskiej, Wąwóz Korzeniowy Dół, Góra Trzech Krzyży, Centrum Spotkania Kultur, Rezerwat przyrody Nad Tanwią, Zespół Zamkowy w Kazimierzu Dolnym, Poleski Park Narodowy, Muzeum Czartoryskich w Puławach i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Największe wzrosty, w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, odnotowały: Rezerwat przyrody Nad Tanwią (wzrost o 86% rok do roku), Poleski Park Narodowy (66% r-d-r) i Muzeum Czartoryskich w Puławach (65% r-d-r).

Złota Pinezka od Google Maps dla Muzeum Zamoyskich w Kozłówce | materiały prasowe

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.