MPK Lublin: Rusza nowa linia do Świdnika i Mełgwi

Od poniedziałku 10 sierpnia rusza nowe połączenie komunikacji miejskiej do Świdnika i Mełgwi. Na swojej trasie przejazdu uwzględni obsługę Portu Lotniczego oraz tereny gmin Mełgiew i Wólka. To wynik współpracy z władzami gmin ościennych i kolejny etap rozszerzania oferty przewozowej poza granice gminy Lublin.

Jak niedawno informowaliśmy o planowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego nowej linii do Świdnika, tak już znamy dokładną trasę jaką „piątka” będzie wozić pasażerów i rozkład jazdy.

Nowa linia o numerze 5 startuje 10 sierpnia. Będzie prowadzić przez Zadębie, Port Lotniczy Lublin oraz gminy Mełgiew i Wólka. Do obsługi linii nr 5 przez cały tydzień kierowane będą autobusy 12-metrowe.

Trasa przejazdu nowej linii 5 obejmie następujące miejscowości i ulice: Mełgiew – Jacków – Franciszków – Świdnik (Port Lotniczy) – Franciszków – Świdnik (ulice: Kosynierów – Racławicka – al. Lotników Polskich – Sportowa – Żwirki i Wigury – Lotnicza) – Kolonia Świdnik Mały. Na terenie Lublina „piątka” będzie kursować ulicami: Metalurgiczna – Mełgiewska – al. Tysiąclecia – Lubartowska (Brama Krakowska).

 

mapka_5
Mapa przedstawiająca kursowanie nowej linii nr 5

Do końca sierpnia linia będzie kursować na rozkładach wakacyjnych i wykona 4 kursy w dzień powszedni oraz 3 w weekendy.

Godziny odjazdów w dzień powszedni:
z przystanku Brama Krakowska 03
6:00, 8:15, 14:10, 16:20
z przystanku Mełgiew 02
7:00, 9:40, 15:20, 17:25

Godziny odjazdów w sobotę i dzień świąteczny:
z przystanku Brama Krakowska 03
10:00, 12:30, 15:00
z przystanku Mełgiew 02
11:20, 13:50, 16:20

Część trasy linii nr 5, przebiegająca poza granicami gminy Lublin, znajduje się w Drugiej Strefie Biletowej. Granicą stref, w stronę Mełgwi dla linii nr 5 jest przystanek Metalurgiczna-hurtownia 01, natomiast w kierunku Lublina przystanek Metalurgiczna II 02. W Drugiej Strefie Biletowej obowiązują bilety jednoprzejazdowe w cenie 2,40 zł normalny i 1,20 zł ulgowy oraz bilet okresowy 30-dniowy na wszystkie linie (linie nr 5 i 55) w Drugiej Strefie Biletowej w cenie 50 zł normalny i 25 zł ulgowy.

Do przejazdów linią nr 5 można również wykorzystać bilety ważne w Pełnej Strefie Biletowej czyli te, które obowiązują zarówno w Pierwszej jak i Drugiej Strefie Biletowej. Bilety z Pełnej Strefy Biletowej upoważniają do przejazdów zarówno liniami na terenie Lublina i gmin ościennych: Świdnik, Wólka oraz Mełgiew. Bilet jednoprzejazdowy ważny w Pełnej Strefie Biletowej kosztuje 3,80 zł normalny lub 1,90 zł ulgowy. Z kolei cena biletu normalnego 30-dniowego na wszystkie linie wynosi 124 zł.

fot. archiwum

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.