Motocyklista śmiertelnie potrącił kobietę na pasach w Bychawie. Jest wniosek o areszt

68 168297
Motocyklista śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych w Bychawie | fot. KMP Lublin

Lubelska prokuratura skierowała w poniedziałek do sądu wniosek o aresztowanie 27-latka, który ubiegły piątek w Bychawie śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych 64-letnią kobietę.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło w ubiegły piątek około godz. 17.30 na ul. 11 Listopada w Bychawie. Z ustaleń policjantów wynika, że 27-latek kierujący motocyklem marki Suzuki wyprzedzał pojazd marki Skoda i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 64-latkę.

Niestety w wyniku zdarzenia 64-latka z Bychawy poniosła śmierć na miejscu. Natomiast kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Motocyklista był trzeźwy, jednak jak się później okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

27-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Kierowca musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi, ze względu, że nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.