MOSiR chciał ograniczyć ruch przed Areną Lublin, bo parking się „zużywa”. Zabrakło pieniędzy

Parking Arena Lublin
Parking Arena Lublin | fot. Dominik Wąsik

MOSiR ze względu na trudną sytuację finansową musiał zrezygnować z wielu inwestycji, które chciał jeszcze w tym roku zrealizować. Jedną z nich jest montaż szlabanów ograniczających wjazd na parking Areny Lublin.

Szlabany przed wjazdem na parking Areny Lublin

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiedział pod koniec stycznia, że do końca roku przed Areną Lublin pojawią się szlabany, które uporządkują ruch na parkingu.

„Chodzi nam o uporządkowanie tego, co dzieje się na parkingu Areny Lublin, kiedy nie ma tam wydarzeń i teren jest otwarty dla wszystkich. Bo, wbrew pozorom, dzieje się dużo – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR.

O tym planie pisaliśmy także na początku roku: Koniec wolnoamerykanki pod Areną Lublin. Przed wjazdami na parking postawią szlabany

Ambitny plan jednak pokrzyżowania pandemia, która przez obostrzenia spowodowała, że miejska spółka straciła część wpływów ze sprzedaży biletów wstępu na obiekty.

„W tym roku szlabany na parkingach Areny Lublin nie zostaną ustawione. Ze względów finansowych temat został przełożony na przyszły rok” – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk. Spółka zarezerwowała na ten cel 50 tys. zł.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dzięki temu parkingowi żyje też park ludowy… szkoda byłoby go zamykać dla odwiedzających… ://

  2. bez aut, parking będzie zarastał trawą. I spowoduje jeszcze większe szkody niż auta.

    zakazać wjazdu >3,5T a jak driftują to policja jest od tego…

  3. A co się tam takiego dzieje, gdy nie ma wydarzeń na stadionie? Byłem tam kilkanaście razy i są pustki. Nauka jazdy jeździ? I coś w tym złego?