MOSiR: AQUA Lublin na ostatniej prostej do otwarcia dla mieszkańców

aqua lublin
fot. Miasto Lublin

AQUA Lublin bo tak nazywa się nowo powstały obiekt przy al. Zygmuntowskich wkrótce będzie dostępny dla mieszkańców Lublina. Wykonawca skończył prace, gdzie aktualnie trwają techniczne odbiory obiektu.

– Obecnie obiekt jest kontrolowany przez straż pożarną i sanepid. Po uzyskaniu pozytywnego stanowiska z tych instytucji oraz po dokonaniu odbioru przez Komisję odbiorową składającą się z przedstawicieli Zamawiającego – Gminy Lublin, wystąpimy do nadzoru budowlanego o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektów, z wnioskiem by decyzja weszła w życie w trybie natychmiastowym. – mówi Joanna Bobowska, UM Lublin

Odbiory mogą potrwać do połowy września, po nich obiekt AQUA Lublin zostanie przekazany w ręce właściciela, czyli MOSiRowi. Cennik jaki będzie obowiązywał będziemy znać już wkrótce.

– Obecnie pracujemy na cennikiem Aqua Lublin, tak by był jak najbardziej dostosowany do potrzeb osób, chcących skorzystać z obiektu i kosztów utrzymania basenu olimpijskiego. – mówi Karol Adamaszek, MOSiR Lublin

Kompleks składa się z trzech części.

Pierwsza część to część rekreacyjna „z kulą”, pomieści baseny rekreacyjne z zatoką fal, dyszami wodnymi i gejzerami oraz ławeczkami napowietrzającymi, dwie zjeżdżalnie rurowe i zjeżdżalnię rodzinną, rzekę wewnętrzną i zewnętrzną, basen treningowy z przeciwprądem oraz pomieszczenia techniczne w podbaseniu. Część ta styka się z budynkiem dotychczasowego basenu 25,00 m i jest z nim bezpośrednio skomunikowana na dwóch poziomach.

Druga część to hala nowego 50 metrowego basenu z trybunami na 2100 miejsc, z niecką wyposażoną w ruchome dno i zatapialny dwudzielny pomost, częścią administracyjną, restauracją oraz częścią rekreacyjną z trzema basenami: jeden z gejzerem wodnym i statkiem, drugi z dyszami wodnymi, ścianką wspinaczkową, mostkiem i wodospadem i trzeci z leżankami napowietrzającymi oraz z basenem zewnętrznym z leżankami i ławeczkami napowietrzającymi oraz dodatkowym basenem jacuzzi.

Trzecia część kompleksu mieści kasy, główne przebieralnie basenowe, sauny, zespół odnowy i rehabilitacji, ogród zimowy, fitness, zespół VIP z wyjściem na trybuny, pomieszczenia komentatorów z wejściem na trybuny.

Inwestycja jest współfinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, całkowity koszt robót budowlanych i wyposażenia to ok 100 mln zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.