Morderstwo w Rakowiskach. Sąd Najwyższy utrzymał wyrok dla Kamila N. i Zuzanny M.

Zuzanna M. i Kamil N. brutalni mordercy rodziców chłopaka znów stanęli przed sądem. Sąd Najwyższy utrzymał wyroki po 25 lat więzienia dla zabójców z Rakowisk.

 

Do morderstwa doszło w grudniu 2014 r. 18-letni Kamil i 19-letnia Zuzanna zabili rodziców Kamila. Zaatakowali ofiary w ich domu podczas snu, zadając im kilkadziesiąt ciosów nożami.

 

Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego po interwencji ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro domagał się dożywocia dla sprawców.

 

Rozprawa kasacyjna Kamila N. i Zuzanny M. rozpoczęła się w czwartek rano. W jej trakcie prokurator przekonywał, że kara dla młodych zabójców jest „rażąco niewspółmierna do ich czynu”.

 

Sąd Najwyższy jednak oddalił kasację i zdecydował, że zabójcy Jerzego N. i Agnieszki N. – rodziców Kamila, w więzieniu spędzą po 25 lat. Sąd podkreślił, że w niniejszej sprawie nie było podstaw do orzekania kary dożywotniego pozbawienia wolności – taka kara, w świetle okoliczności tej konkretnej sprawy, musiałaby zostać uznana za rażąco surową.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.