Morderstwo 18-letniej Marleny w Lublinie. Jan W. był jej szkolnym kolegą z ławki

IMG 20171107 104553
W piwnicach kamienicy przy ul. Królewskiej zginęła 18-letnia Marlena | fot. Dominik Wąsik

Zwłoki 18-letniej Marleny zostały znalezione w jednej z kamienic przy ul. Królewskiej w Lublinie. Do morderstwa przyznał się 19-letni Jan W., który aktualnie przebywa w areszcie.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 3 listopada. W jednej z kamienic przy ul. Królewskiej w Lublinie policjanci odnaleźli zwłoki młodej kobiety. Ciało znajdowało się w piwnicy budynku. Ciało 18-letniej Marleny zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok.

 

– Po przeprowadzonej sekcji lekarz medycyny sądowej stwierdził kilkanaście ran ciętych nożem, z których dwie były śmiertelne – jedna w okolicy jamy brzusznej i druga w szyi – informuje nas Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

 

Policjanci po zabezpieczeniu śladów pozostawionych przez sprawcę zatrzymali w sprawie 19-letniego Jana W., który powiadomił policję o popełnionym czynie. Jak ustalili śledczy, zadał on Marlenie śmiertelne ciosy ostrym narzędziem, typu nóż. Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

Podczas prokuratorskiego przesłuchania Jan W. złożył obszerne wyjaśnienia, ale ich treści na tą chwilę prokuratura nie chce ujawniać. Wiadomo, że młody mężczyzna przyznał się do winy. 19-latkowi grozi dożywocie.

 

Kim była jego ofiara? Jak udało nam się ustalić byli przyjaciółmi ze szkolnej ławki. Oboje chodzili do ostatniej klasy technikum hotelarskiego w Lublinie. Z informacji nam przekazanych wiadomo, że Janek powtarzał klasę. Jak twierdzą znajomi, Marlena i Jan byli parą.

 

Śledczy na tą chwilę nie chcą komentować sprawy. – Prowadzimy bardzo intensywne czynności w tej sprawie – zapewnia Kępka. Policjanci przesłuchują świadków. Wkrótce przesłuchani zostaną także szkolni koledzy z klasy.

 

Pogrzeb Marleny zaplanowano w środę w jej rodzinnej miejscowości na Podkarpaciu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.