Mokre drogi i chodniki wkrótce zamarzną, będzie lodowisko! IMGW wydał ostrzeżenie dla Lublina i regionu

Pługopiaskarka usuwająca błoto pośniegowe z jezdni
Pługopiaskarka usuwająca błoto pośniegowe z jezdni | fot. Dominik Wąsik

IMGW wydał dziś przed południem ostrzeżenie meteo dla Lublina i całego województwa lubelskiego. Mokre drogi i chodniki mogą wkrótce pokryć się warstwą lodu. Zachowajcie ostrożność.

Uwaga, będzie ślisko!

W czwartek (18.01) po południu i wieczorem zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu przechodzące od północnego zachodu w śnieg. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Miejscami drogi i chodniki śliskie, zwłaszcza wieczorem. Wiatr słaby zachodni i północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek (18/19.01) zachmurzenie duże. Opady śniegu, jedynie początkowo na południu deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C. Miejscami drogi i chodniki śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce 18 stycznia 2024, godz. 20:00

prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce 18 stycznia 2024 o godz 20:00

Ostrzeżenie IMGW – 18.01.2024

W związku z prognozowanym spadkiem temperatury i zamarzaniem mokrych nawierzchni Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla całego województwa lubelskiego. Ostrzeżenia obowiązują od czwartku (18.01) od godz. 18:00 do piątku (19.01) do godz. 04:00.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -4°C, przy gruncie do około -6°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do soboty. Lokalnie możliwe są opady marznącego deszczu powodujące gołoledź” – ostrzega IMGW w komunikacie.

Osoby planujące w czwartkowy wieczór przebywanie na zewnątrz powinny zachować ostrożność. W przypadku oblodzenia należy dostosować prędkość do panujących na drodze warunków i zachować bezpieczny odstęp od innych pojazdów. Należy również uważać na śliskie chodniki i schody. Osoby starsze i niepełnosprawne powinny ograniczyć wychodzenie z domu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.