Mocno wieje w Lublinie i regionie. Strażacy interweniują do połamanych drzew

połamane drzewo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Od wtorkowego wieczoru lubelscy strażacy wyjeżdżali już 11 razy do usuwania skutków silnego wiatru, który przechodzi nad regionem. Wiatr w najbliższych godzinach da się we znaki jeszcze bardziej.

11 razy wyjeżdżali lubelscy strażacy w ciągu ostatniej doby na interwencje związane z silnym wiatrem, który od wtorkowego wieczory daje się we znaki mieszkańcom regionu. Chodzi o wezwania na terenie całego województwa lubelskiego.

Strażacy interweniowali głównie w związku z połamanymi drzewami lub konarami drzew, które lądowały na jezdniach” – poinformował nas o godzinie 7 rano oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Ostrzeżenie o silnym wietrze w woj. lubelskim

„Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu” – mówi Marek Kurowski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.