Młodzi sportowcy na fali. Sukcesy na Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach U23

Mistrzostwa U23
Ogólnopolska Olimpiada i Mistrzostwa U23 fot. Miasto Lublin

W Lublinie odbyły się 41. PZLA Mistrzostwa Polski U23, gdzie lekkoatleci AZS-u UMCS Lublin zdobyli imponujący dorobek medalowy. Zdobyli trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe medale, co dało im drugie miejsce w rankingu medalowym. Zebrali także 198 punktów, co było czwartym wynikiem w klasyfikacji punktowej.

Koszykówka

Reprezentacja Polski zakończyła Mistrzostwa Europy U20 na szóstym miejscu. Polskie koszykarki miały mieszane wyniki: wygrały z Węgierkami (66-63), ale przegrały z Hiszpanią (41-89) i Włoszkami (62-71). Dominika Ullmann była najbardziej wyróżniającą się zawodniczką, zdobywając 22 punkty w meczu z Węgrami.

Wyniki meczów:

• Polska – Włochy 62-71: Ullmann (13), Goszczyńska (5)
  • Polska – Węgry 66-63: Ullmann (22)
  • Polska – Hiszpania 41-89: Ullmann (3)
  • Polska – Łotwa 69-52: Adamczuk (8)
  • Polska – Słowenia 65-74: Ullmann (9)

Pływanie

Pływacy AZS-u UMCS Lublin zdobyli siedem medali podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Julia Brzozowska zdobyła złoto na 200 metrów stylem grzbietowym i zmiennym, srebro na 100 metrów grzbietem oraz brąz na 400 metrów zmiennym. Krzysztof Charkot i Klaudia Kazanowska również osiągnęli sukcesy, zdobywając medale w stylu dowolnym. Patryk Joachimowicz zdobył srebro na 400 metrów zmiennym.

W mistrzostwach Europy juniorów na wodach otwartych w Wiedniu reprezentowali Polskę Klara Kowalska, Oliwer Ponieważ, Mateusz Kraska i Mieszko Nowacki. Sztafeta U16 z Nowackim zajęła szóste miejsce, a drużyna U19 z Kowalską była dziewiąta. Kowalska indywidualnie zajęła siódme miejsce na 10 kilometrów, a Ponieważ i Kraska ścigali się na 7.5 kilometra, zajmując odpowiednio dziewiętnaste i dwudzieste czwarte miejsce.

Jakie są Wasze odczucia na temat sukcesów młodych sportowców z Lublina? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie artykuł, aby więcej osób mogło poznać ich osiągnięcia!