Młodzi mężczyźni wpadli podczas kontroli. Mieli przy sobie mefedron i marihuanę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci z Kraśnika zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali przy sobie mefedron i marihuanę. Usłyszeli zarzuty.

W sobotę kryminalni z Kraśnika zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że osoby poruszające się samochodem marki audi mogą posiadać przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania.

„Pojazd został zatrzymany do kontroli, a jadące w nim osoby wylegitymowane oraz sprawdzone pod kątem posiadania środków odurzających” – mówi Janusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku,

Wykonane czynności doprowadziły do ujawnienia u kontrolowanych mężczyzn kilkanaście woreczków z białą krystaliczną substancją oraz niewielkiej ilości suszu roślinnego. Ujawnione materiały zostały poddane badaniu.

Okazało się, że w 19 zabezpieczonych woreczkach foliowych odnalezionych przy 21-letnim mieszkańcu gm. Trzydnik Duży znajduje się mefedron, a zabezpieczony u drugiego 23-letniego mężczyzny susz to marihuana. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Po złożeniu wyjaśnień i postawieniu zarzutów posiadania środków odurzających młodzi mężczyźni poddali się karom wskazanym przez prokuratora.

„Posiadacz mefedronu karze ograniczenia wolności wymiarze 1 roku i czterech miesięcy polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne, a jego kolega, który posiadał marihuanę karze grzywny w wysokości 500 zł” – informuje Majewski.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I taką kartę ja rozumiem, ale można by zamienić „grzywnę” na „mandat” i już mielibyśmy zalążek cywilizacji. Gonić mefedron bo to gówno i syf, ale 500 zł mandatu za trawulon to nadal za dużo ale już już spoko. Propsy Prokuratorze.