Młode koszykarki w kolejnej rundzie krajowego pucharu

Drużyna Bogdanka AZS UMCS Lublin

Postawiony cel zrealizowany w 100%. Bogdanka AZS UMCS Lublin awansowała do półfinałów mistrzostw Polski U19.

Mocne otwarcie turnieju

To już niemal tradycja, że choć jedna z rund młodzieżowych mistrzostw kraju w żeńskiej koszykówce gości właśnie w Lublinie. Od piątku do niedzieli trwały ćwierćfinały Mistrzostw Polski U19, a grupa D rywalizowała właśnie w lubelskiej Hali MOSiR. O awans walczyły między sobą UKS Akademia Gortata Gdańsk, MUKS Piaseczno oraz gospodynie Bogdanka AZS UMCS Lublin.

Lubelska drużyna wystawiła mocną kadrę, a w niej znalazły się, chociażby zawodniczki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin takie jak Dominika Ullmann, Justyna Adamczuk, Michella Nassisi czy Julia Jeziorna. Miało to odzwierciedlenie już w pierwszym meczu, w którym akademiczki pokonały UKS Akademię Gortata Gdańsk aż 91-25.

Imponująco wyglądał początek spotkania, gdyż po 10 minutach podopieczne Marka Lebiedzińskiego prowadziły już 33-2. To w zupełności wystarczyło, aby kontrolować przebieg spotkania do samego końca. Najskuteczniejsza na parkiecie była Maja Kusiak, która zdobyła łącznie 18 punktów.

koszykarki

Drugie zwycięstwo i pewny awans

Bezpośrednie starcie MUKS-u Piaseczno z UKS-em Akademia Gortata Gdańsk zakończyło się wygraną MUKS-u 83-41. Oznaczało to, że decydujący pojedynek o zwycięstwo w grupie miał się rozegrać pomiędzy ekipą z Piaseczna a gospodyniami.

Lublinianki ponownie od pierwszych minut zaczęły budować swoją przewagę, a ofensywę prowadziły zawodniczki ekstraklasowe (12-0). Rywalki złapały jednak rytm w drugiej kwarcie i były w stanie odpowiadać biało-zielonym na każdy atak (27-19). Do przerwy jednak koszykarki z Lublina nadal miały dość komfortową zaliczkę (33-20).

W drugiej połowie miejscowe podkręciły tempo i rozpoczęły zmasowany atak rzutami za trzy, co przyniosło wymierne korzyści (47-29). Gra do końca trzeciej kwarty toczyła się już na lubelskich warunkach i przed ostatnią odsłoną podopieczne Marka Lebiedzińskiego miały 23 punkty zapasu (57-34).

koszykarki

Mimo sporej różnicy ekipa z Piaseczna ani na moment nie odpuściła i powoli minimalizowała straty, ale różnica była zbyt duża, żeby wróciła do gry. Bogdanka AZS UMCS Lublin finalnie zwyciężyła 75-57, co dało jej pewny awans do dalszej fazy mistrzostw.

Było parę zawirowań i z naszej strony trochę niedokładności oraz strat w pierwszej połowie. Potem weszłyśmy zmotywowane w drugą połowę i już wszystko poszło po naszej myśli. Odskoczyłyśmy rywalkom, a cały skład mógł się rotować. To było dla nas zdecydowanie trudniejsze starcie, gdyż w piątek weszłyśmy dużo lepiej w spotkanie. Dużo łatwiej nam się wtedy grało, a dzięki temu szybciej powiększałyśmy naszą przewagę – wyjaśniła Maja Kusiak, koszykarka Bogdanki AZS UMCS Lublin.