Młoda przedsiębiorczość na ulicach Lublina – dzieci sprzedają lemoniadę na jednym z osiedli

sprzedaż lemoniady na ulicy
dziewczynki sprzedają lemoniadę na ulicy w Lublinie

Na jeden z przykładów takiej działalności natknął się nasz czytelnik Michał, który postanowił nas o całej sprawie poinformować. Mieszkańcy bardzo ciepło przyjęli inicjatywę i oferują „wsparcie małego biznesu”.

Lemoniada sposobem na upał i lekcją przedsiębiorczości

Sprzedaż lemoniady na ulicy przez dzieci jest popularną i powszechną formą małego biznesu dla młodych przedsiębiorców. Dzieci zwykle przygotowują pyszną lemoniadę w domu, a następnie sprzedają ją w okolicy, korzystając z prostych stoisk lub wózków. Ten rodzaj działalności pomaga dzieciom rozwijać umiejętności zarządzania pieniędzmi, interakcji z klientami oraz zdobywać doświadczenie w prowadzeniu własnego małego przedsiębiorstwa. Dodatkowo sprzedaż lemoniady na ulicy daje dzieciom szansę na naukę odpowiedzialności, pracy zespołowej i kreatywnego myślenia.

Sprzedaż lemoniady na ulicy — mandat i sanepid. Co na to przepisy?

Żyjemy w kraju, gdzie każda inicjatywa ma swoich zwolenników i przeciwników — tych drugich można powiedzieć, markotnych i szukających dziury w całym, nie brakuje. Donos na samozwańczych młodych przedsiębiorców może przyjść nagle i niespodziewanie, dlatego warto wiedzieć co nam wolno.

Wyobraźmy sobie Niepełnoletnie osoby, które nie odprowadzają podatków, bez działalności, pozwolenia na handel, które chcą dorobić do kieszonkowego. To aż się prosi o interwencje. Na szczęście w teorii służby i sanepid przymykają oko na tego typu działalność na niewielką skałę, szczególnie w przypadku dzieci. Czy dziecko może więc sprzedawać lemoniadę? Nie ma w tej kwestii konkretnych przepisów, które regulują to zagadnienie.

My jesteśmy za i gratulujemy rodzicom wychowania

Kibicujemy młodym osobom, stawiającym pierwsze kroki w handlu i sprzedaży. Jeżeli więc macie informacje o innych tego typu akcjach dajcie nam znać, chętnie poinformujemy o tym mieszkańców.

Lemoniada fb

Dziewczynki sprzedające lemoniadę w Lublinie możecie spotkać na ulicy „nowy swiat 41A
W godzinach 14-18

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ja ostatnio piłam na osiedlu piastowskim, ale o tym nikt nie pisał

  2. Zaraz pewnie brygada celników z karabinami przyjedzie i zatrzymają dzieciaki za udział w grupie przestepczej