Młoda kobieta wyskoczyła z okna na 2. piętrze, by ratować się przed partnerem. Ten usiłował ją zabić

Obywatel Zimbabwe usiłował zabić swoją partnerkę
Obywatel Zimbabwe usiłował zabić swoją partnerkę | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 26-latka, który próbował dokonać zabójstwa swojej dziewczyny. Mężczyzna po powrocie do domu zaczął bić 20-latkę, grozić jej śmiercią oraz próbował zaatakować nożem. Młoda kobieta, by się ratować, wyskoczyła z okna na 2. piętrze.

Usiłował zabić swoją partnerkę

Do zdarzenia doszło w piątek (11.11) w jednym z mieszkań przy ul. Narutowicza w Lublinie. Skierowani na miejsce policjanci od razu zatrzymali 26-latka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, iż mężczyzna po powrocie do mieszkania stał się agresywny i wszczął awanturę. Jak ustalili policjanci, powodem zajścia miała być zazdrość.

„Obywatel Zimbabwe początkowo zaczął uderzać 20-latkę pięściami oraz butelką po całym ciele. Następnie, gdy kobieta próbowała uciec, zamknął drzwi na klucz i zaczął grozić jej zabójstwem. W pewnym momencie chwycił za nóż i usiłował zadać cios” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wyskoczyła z okna, by ratować swoje życie

Wtedy 20-letnia obywatelka Zimbabwe podjęła próbę ratowania swojego życia. Zdecydowała się na skok z okna mieszkania zlokalizowanego na 2. piętrze. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzieliły pomocy poszkodowanej 20-latce.

26-latek od razu został przewieziony do policyjnej celi. Po zebraniu dowodów w sprawie policjanci z 1. komisariatu doprowadzili 26-latka do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. Mężczyzna w trakcie przesłuchania usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, uszkodzenia ciała oraz usiłowania zabójstwa.

26-letni obywatel Zimbabwe decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pytanie tylko, jeśli się zeznania tej kobiety sprawdzą, i zostanie skazany, to kto będzie płacił za utrzymanie przy życiu tego śmiecia? Obawiam się, że niestety my, chociaż raczej należałoby go wysłać do więzienia w jego rodzinnym kraju…

  2. a skąd on się u nas wziął? jakoś ostatnio w lublinie tłoczno na ulicach się zrobiło i ewidentnie widać że to nie są studenci z afryki…

  3. Ktoś tu napisał że zachciało się czarnego a ona tez była z Zimbabwe. Czytajcie ze zrozumieniem.

  4. @angel – chciala czarnego i miala – a to czarnej kobiecie nie wolno chciec czarnego ? 😛