Mistrzostwo: Dorota Masłowska – Między nami dobrze jest

grafika Mistrzostwo: Dorota Masłowska – Między nami dobrze jest
fot. Materiał organizatora

Czytelnia Dramatu zaprasza na kolejną odsłonę z cyklu „Mistrzostwo”, czyli sceniczne prezentacje tekstów najwybitniejszych współczesnych dramatopisarzy i dramatopisarek. Tym razem widzowie poznają najważniejszy w dorobku literackim Doroty Masłowskiej tekst „Między nami dobrze jest”.

Mistrzostwo: Dorota Masłowska – Między nami dobrze jest

Bohaterkami dramatu nominowanego do Nagrody Literackiej Nike są trzy pokolenia kobiet. Z ich rozmów wyłania się słodko-gorzki portret polskiego społeczeństwa czasu transformacji. Jednocześnie, niczym w krzywym zwierciadle, odbija się tutaj współczesność, a to głównie za sprawą innowacyjnego języka oraz ciętego, czasami ostrego jak brzytwa humoru Masłowskiej.

Śledzimy poczynienia rodziny zamkniętej w ciasnym mieszkaniu na ogromnym blokowisku. Pojawiają się też inni bohaterowie: medialni celebryci, pseudoartyści czy rozczarowana życiem młodzież.

Dramat z 2008 roku wystawił rok później Grzegorz Jarzyna, tworząc jeden ze swoich najgłośniejszych spektakli i największych sukcesów TR Warszawa. Utwór Masłowskiej szybko stał się jedną z najważniejszych polskich sztuk współczesnych.

Teraz swoją interpretację „Między nami dobrze jest” lubelskiej publiczności zaprezentuje Beniamin M. Bukowski – Zastępca dyrektora ds. artystycznych w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, reżyser i dramatopisarz. Jeden z najciekawszych artystów teatralnych młodego pokolenia.

Po czytaniu odbędzie się spotkanie z reżyserem i aktorami.

  • Co: Mistrzostwo: Dorota Masłowska – „Między nami dobrze jest”
  • Gdzie: Sala Kameralna / Piwnice CK
  • Kiedy: 16 maja, godz. 19:00
  • Bilety: wstęp wolny

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.