Mistrzostwa Świata U-20 na Arenie. Lublin jednym z gospodarzy imprezy

polska słowacja lublin euro u21 wynik
Mecz piłki nożnej na Arenie Lublin | fot. Dominik Wąsik

Piłkarze, którzy wezmą udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata U-20, zawitają do Lublina. Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegóły imprezy.

Kilka dni temu FIFA ogłosiła, że Polska będzie organizatorem przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20. Podczas poniedziałkowej konferencji zorganizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej, prezes Zbigniew Boniek przedstawił listę miast, które będą gospodarzami mistrzostw.

Gdzie zostaną rozegrane mecze? Wybranych zostało sześć miast: Lublin, Gdynia, Bydgoszcz, Łódź, Lubin, Tychy. Docelowo mecze mają być rozgrywane na 12 stadionach. Lokalizacja pozostałych sześciu stadionów nie jest jeszcze znana. Szansę na organizację meczów mają także Puławy.

W mistrzostwach wezmą udział 24 drużyny, podzielone na sześć grup. Awans do kolejnej fazy wywalczą po dwie pierwsze ekipy oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc. Polska, jako gospodarz imprezy ma zapewniony udział bez konieczności przystępowania do kwalifikacji.

Selekcjonerem reprezentacji Polski będzie Jacek Magiera. Ambasadorem Marek Koźmiński, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wstępny termin mistrzostw to przełom maja i czerwca 2019 roku.

Lublin coraz mocniej zaznacza się na piłkarskiej mapie Polski. Przypomnijmy, że w zeszłym roku miasto było jednym z gospodarzy mistrzostw Europy U-21.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.