Minuta jazdy hulajnogami Bolt podrożała. W Lublinie pojawiła się nowa firma oferująca hulajnogi na minuty

Hulajnogi na minuty Hopp w Lublinie
Hulajnogi na minuty Hopp w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Hulajnogi na minuty na stałe zagościły na ulicach Lublina. Nie oznacza to jednak braku zmian — wciąż pojawiają się nowe firmy. I tak od niedzieli Bolt ma nową konkurencję oferującą hulajnogi na minuty w naszym mieście.

Bolt podniósł cennik hulajnóg

Hulajnogi elektryczne w Lublinie są coraz popularniejszym środkiem transportu, co można zaobserwować na ulicach Lublina. Są alternatywą dla podróży komunikacją miejską i taksówek. W naszym mieście dotychczas funkcjonowała jedna wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg – Bolt.

Jeszcze na początku lipca podróż zieloną hulajnogą estońskiego operatora kosztowała 0,50 zł za minutę. Przed kilkoma dniami operator postanowił podnieść kwotę do 0,60 zł za każdą minutę użytkowania hulajnogi. Koszt odblokowania hulajnogi jest nadal darmowy.

W ostatnim czasie nowe stawki hulajnóg Bolt zostały wprowadzone też w innych miastach. I tak dla przykładu w Gdańsku stawka minuty jazdy wzrosła z 0,35 zł do 0,70 zł, Krakowie z 0,40 zł do 0,70 zł, Toruniu z 0,50 zł do 0,70 zł. Skąd wynika podwyżka cen?

„Prowadzimy aktualnie prace nad dostosowaniem ceny do warunków i specyfiki poszczególnych miast, jednak nadal chcemy być najbardziej dostępnym cenowo operatorem mikromobilności miejskiej” – komentuje Valerii Romanov, country manager Bolt Rentals w Polsce.

Hopp konkurencją dla Bolta

Od niedzieli (17.07) na ulicach Lublina pojawiły się nowe hulajnogi – Hopp. Na sam początek do dyspozycji mieszkańców Lublina udostępniono 100 hulajnóg. Rozpoczęcie jazdy kosztuje 2,50 zł i 0,69 zł za każdą minutę wypożyczenia hulajnogi. Hulajnogi osiągają maksymalną prędkość 20 km/h.

Zobacz także: Hulajnogi na minuty w Lublinie: Bolt, Hopp. Jak wypożyczyć, ile kosztują?

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Najgorsza firma i oszuści dostalem karę niby za złe zaparkowana hulajnoge 40zl dowiedziałem się dopiero po przyjeździe do pracy i wstawieniu jej na miejsce dla rowerów po zakończeniu jazdy pisze komunikat że jeżeli nie odstawie tam gdzie stała to dostanę karę i po pracy odwiazlem ja na miejsce a Kara i tak została

  2. Może jest większa strefa do jazdy. Nic tak nie denerwuje jak wjechanie np. wrotkowska i konieczność zakończenia jazdy, bo „obszar sie skończył”..

  3. jaka to konkurencja, jak w hoop na start sie płaci 2.50 i za minute większa oplata. szybko sie pojawili, szybko znikną z rynku lubelskiego