Minister zdrowia z wizytą w COZL w Lublinie. „Zwiększamy liczbę zachorowań”

Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Adam Guz, KPRM
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Adam Guz, KPRM

Wszyscy z ogromnym niepokojem odczytujemy nowe dane na temat liczby dziennych zakażeń. Średnia dzienna zwiększyła się o ponad 13 proc. w porównaniu do ubiegłego tygodnia – mówił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski z wizytą w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski był z wizytą w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie. Szef resortu zdrowia podczas konferencji prasowej mówił o programie Krajowej Sieci Onkologicznej, który premier Mateusz Morawiecki ogłosił przed kilkoma dniami.

„Konsekwentnie realizujemy nasze zapowiedzi co do Krajowej Sieć Onkologicznej. Chcemy, aby najpóźniej od 1 kwietnia obowiązywały zmienione wyceny w onkologii. To ponad 200 mln zł więcej na świadczenia w tej dziedzinie” – mówił minister Niedzielski.

Trzecia fala epidemii koronawirusa

Minister zdrowia odniósł się także do wzrastającej dziennej liczby zakażeń, które jak mówi, mogą zwiastować nadejście trzeciej fali epidemii koronawirusa w Polsce.

„Wszyscy z ogromnym niepokojem odczytujemy nowe dane na temat liczby dziennych zakażeń. Tendencja jest odwrotna. Zwiększamy liczbę zachorowań” – powiedział minister.

„Mamy duży wzrost zleceń na wymazy, które są zlecane przez Podstawową Opiekę Zdrowotną. Apeluję, aby z poszanowaniem i odpowiedzialnością traktować zasady reżimu sanitarnego” – dodał Niedzielski.

ZOBACZ TAKŻE:
„Odwrócenie tendencji staje się faktem”. Niedzielski o wtorkowej liczbie zakażeń

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.