Miliarder Zbigniew Jakubas przedstawił koncepcję budowy Lubelskiej Akademii Futbolu

lubelska akademia futbolu
Koncepcja Lubelskiej Akademii Futbolu przy ul. Dzierżawnej | materiały prasowe

Zbigniew Jakubas, jeden z najbogatszych Polaków, zainwestuje w Motor Lublin. Wczoraj przedstawił koncepcję budowy Lubelskiej Akademii Futbolu. Koszt inwestycji to 50 – 60 mln zł.

Zbigniew Jakubas jest nowym inwestorem Motoru Lublin. W poniedziałek przedstawił plany zagospodarowania miejskich gruntów przy ul. Dzierżawnej, gdzie planuje budowę sportowego kompleksu treningowego o nazwie Lubelska Akademia Futbolu.

Czytaj także: Jeden z najbogatszych Polaków zainwestuje w Motor Lublin! Kim jest Zbigniew Jakubas?

Na ponad 23 ha powierzchni powstanie m.in. 7 boisk, w tym jedno z nawierzchnią sztuczną, kryte balonem w okresie zimowym oraz trzykondygnacyjny budynek z zapleczem treningowo-mieszkalnym. Obok planowana jest budowa nowego stadionu żużlowego.

Czytaj także: Nowy stadion żużlowy w miejscu Lubelskiego Klubu Jeździeckiego? Wszystko na to wskazuje!

Nowy kompleks sportowy ma służyć przede wszystkim młodym piłkarzom, ale będzie też zapleczem dla zawodników z drużyn seniorskich. Dojazd do obiektu będzie możliwy od strony ul. Lubelskiego Lipca ’80, a dokładnie od nowego fragmentu, który jest na etapie planowania inwestycji.

Zobaczcie na filmie, jak wygląda koncepcja najnowocześniejszego kompleksu treningowego w Polsce

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.