Miliarder Jerzy Starak i Polpharma przekażą polskim szpitalom 100 respiratorów

respirator
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Jerzy Starak wraz z należącą do niego grupą Polpharma, największym producentem leków w Polsce, sfinansowali zakup i przekażą służbom medycznym 100 respiratorów.

Jerzy Starak wraz z należącą do niego grupą Polpharma, by efektywnie wesprzeć walkę z koronawirusem, sfinansowali zakup i przekażą służbom medycznym 100 respiratorów. Urządzenia w najbliższym czasie trafią do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i zostaną przekazane do wskazanych przez nie placówek w całej Polsce.

Jerzy Starak potwierdza także mobilizację fabryk i pełne zaangażowanie grupy Polpharma w zakresie zapewnienia polskiego bezpieczeństwa lekowego. – Mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju – mówi Jerzy Starak.

W obecnej sytuacji walki z pandemią koronawirusa na świecie, sam zakup sprzętu jest wyzwaniem. W ramach projektu realizowanego przez Polpharmę, udało się już podpisać kontrakty i dokonać zapłaty na dostawę 90 respiratorów. Pierwsze 40 sztuk powinno być dostarczone do Polski w połowie kwietnia, kolejne 50 – pod koniec kwietnia. Sprzęt ma zatem trafić do szpitali w okresie, w którym spodziewane jest najwyższe zapotrzebowanie.

„Finalizowane są negocjacje dotyczące dostawy następnych 10 urządzeń – tak, aby pula przekazana szpitalom wskazanym przez Ministerstwo Zdrowia wynosiła w sumie 100 sztuk. Łączna kwota zakupu to ok. 7 mln zł” – czytamy na stronie Polpharmy.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.