Mikołaj ma zaledwie roczek i walczy z rakiem złośliwym. Jego mama pochodzi z Łęcznej

content 1527690276
Mikołaj walczy z rakiem złośliwym. Potrzeba ponad 1,2 mln zł na leczenie | fot. siepomaga.pl

Żaneta i Łukasz, rodzice rocznego Mikołaja, potrzebują jeszcze ponad 850 tys. zł, by uratować życie synka, który walczy z rakiem złośliwym. Mama Mikołaja to rodowita Łęczynianka.

Mały Mikołaj do szpitala trafił w styczniu, ponieważ gorączkował i bolał go brzuszek. Lekarze stwierdzili zapalenie nerek i poważną anemia – podano antybiotyki, które po kilku dniach zaczęły działać. Przed wypisaniem ze szpitala lekarze postanowili jeszcze zrobić USG główki i brzuszka.

Rodzice trafili do gabinetu lekarskiego, gdzie usłyszeli – rak. Był to guz wielkości grejpfruta (12×9 cm). Zastosowano leczenie tak intensywne, jak tylko to było możliwe. Chłopiec ma już za sobą m.in. dziewięć cykli bardzo silnej chemii. Dzięki niej guza udało się zmniejszyć i w całości wyciąć.

Chłopiec aktualnie jest w trakcie autoprzeszczepu komórek. Pomoże to wyeliminować chore komórki i w ich miejsce wprowadzić nowe, zdrowe komórki krwiotwórcze. Chłopiec leży w sterylnej izolatce.

Aby pokonać chorobę, po zakończeniu wyczerpującego leczenia w Polsce, będzie potrzebny ostatni etap – immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w Niemczech. Niestety terapia nie jest już refundowana w naszym kraju.

W pomoc Mikołajkowi zaangażowała się rodzina, znajomi i internauci. Organizują zbiórki, licytacje – wszystko, co pomoże zebrać tak ogromną kwotę na leczenie. Dzięki nim jeszcze przed rozpoczęciem akcji na Siepomaga udało się zebrać prawie 300 tys. zł. Koszt leczenia w ośrodku w niemieckim Greisfwald wyceniono na ponad 1,2 mln zł.

– Prosimy was o pomoc – apelują rodzice Mikołaja.

Link do zbiórki – Pomóż mi ratować Mikołaja

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „Niestety terapia nie jest już refundowana w naszym kraju.” Malo co jest refundowane, predzej sie zdechnie niz ci cokolwiek pomoga