Migrant próbował nielegalnie przekroczyć granicę

12 103292

Obywatel Mołdawii próbował nielegalnie przedostać się przez granicę Polsko – Ukraińską. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Do zdarzenia doszło w dniu 15 listopada. Funkcjonariusze Straży Granicznej w Hrebennem, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, zatrzymali w pobliżu miejscowości Siedliska w powiecie tomaszowskim, nielegalnego migranta.

Mężczyzna przekroczył „zieloną” granicę pieszo, a następnie przemieszczał się w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanym okazał się 34 – letni obywatel Mołdawii. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP, dodatkowo funkcjonariusze ujawnili przy zatrzymanym podrobiony rumuński dowód osobisty.

Nielegalny migrant, po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, został przekazany ukraińskim służbom granicznym.

(fot. SG)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.