Mieszkanka Lublina oszukana przez marynarza. Straciła ogromne pieniądze

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mieszkanka Lublina padła ofiarą matrymonialnego oszusta internetowego, który wyłudził od niej 400 tys. złotych. Mężczyzna podawał się za amerykańskiego marynarza z Huston.

Lublinianka szukała znajomości w Internecie. Na jednym z portali społecznościowych poznała w styczniu 2017 roku 44-letniego mężczyznę podającego się za amerykańskiego marynarza pływającego pod amerykańską banderą. 

Początkowo kontakt odbywał się za pośrednictwem portalu społecznościowego. Z czasem pojawiły się inne komunikatory internetowe i wideorozmowy. Sprawca stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety.

Po upływie około 2 miesięcy podczas jednej z takich rozmów oświadczył, że statek którym płynie, został napadnięty przez piratów. Miało zginąć 7 osób, a on sam musiał wysłać bardzo ważną teczkę ze swoimi dokumentami i pieniędzmi do Wielkiej Brytanii.

Od tego czasu zaczęły pojawiać się prośby o pieniądze. Były to różne kwoty z przeznaczeniem, na opłacenie spedycji, podatków czy też agenta mającego zająć się dokumentami marynarza. Mężczyzna cały czas utrzymywał kontakt z 44-latką wymyślając kolejne historie. Z czasem poprosił ją o opłacenie pobytu w Ghanie, gdzie miał zostać dodatkowo okradziony” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Później kobieta przelała mu na konto pieniądze na pobyt w szpitalu i dalsze leczenie. Oszust chcąc podtrzymać zaufanie mieszkanki Lublina cały czas zapewniał ją o chęci spotkania i zwrotu pieniędzy, co nigdy się nie wydarzyło. Łącznie, w ciągu ponad 2,5 roku, kobieta straciła 400 tys. złotych.

Wczoraj 44–latka mieszkanka Lublina zgłosiła się na V komisariat, gdzie złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kiedyś było mi takich osób szkoda. Teraz już tak nie jest. Lekcja rozsądku i mądrości życiowej musi dużo kosztować.