Mieszkanka Lublina dała się oszukać. Wzięła kredyt i przelała pieniądze fałszywemu policjantowi

starsza kobieta pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Kolejne oszustwo „na policjanta” w Lublinie. 62-letnia kobieta wzięła pożyczkę w banku i przelała pieniądze na konto, które podał jej przestępca.

W środę około godziny 11 do jednej z mieszkanek miasta zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się on jako policjant z komisariatu, który chce przestrzec 62-latkę przed oszustwem.

Według fałszywego policjanta pokrzywdzoną miała odwiedzić kobieta chcąca wyłudzić od niej pieniądze. Starsza kobieta została poproszona o przekazanie wszystkich oszczędności policjantom.

Gdy okazało się, że nie dysponuje gotówką dała się namówić na wzięcie pożyczki. Początkowo została poproszona o zaciągnięcie kredytu w kwocie 30 000 zł, gdy się jednak okazało, że nie jest to możliwe została skierowana do innego banku.

Pod pretekstem remontu mieszkania zaciągnęła kredyt w kwocie 20 000 zł. Posiadaną gotówkę kazano jej przesłać szybkim przelewem pocztowym do prokuratora prowadzącego postępowanie. Po przekazaniu pieniędzy kontakt z oszustami się urwał.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.