Mieszkaniec Lublina zwabiony dużym zyskiem stracił ponad 100 tysięcy złotych

Starszy mężczyzna z telefonem w dłoni
Fot. zdjęcie ilustracyjne

60-latek zachęcony obiecanym dużym zyskiem podczas inwestowania na giełdzie postępował według wytycznych „konsultanta”. Tym sposobem podał nieświadomie oszustom dostęp do swojej bankowości elektronicznej. Mężczyzna stracił z konta blisko 111 tysięcy złotych!

Mieszkaniec Lublina oszukany na „konsultanta”

Na Policję zgłosił się 60-letni mieszkaniec Lublina, który złożył zawiadomienie o popełnionym oszustwie na jego szkodę.

Zrelacjonował, że skontaktował się z nim telefonicznie konsultant i zaproponował mu założenie konta do inwestowania. Mężczyzna się zgodził i inwestowanie rozpoczął od wpłat drobnych kwot na konto. Konsultant kontaktował się z nim wielokrotnie i prowadził przez procedury pomnażania jego zysków.

Gdy 60-latek chciał zakończyć inwestowanie, konsultant miał rozpocząć procedurę wypłaty zgromadzonych środków na jego rachunek. W tym celu mężczyzna miał przesłać skan dowodu osobistego, zainstalować program do zdalnej obsługi pulpitu na telefonie i komputerze oraz zmienić sposób dostępu do swojego rachunku bankowego na autoryzację za pośrednictwem SMS.

Zobacz aktualne konkursy na Spotted Lublin:

Gdy mężczyzna to zrobił, utracił możliwość korzystania ze swojego konta. Gdy skontaktował się ze swoim bankiem, okazało się, że z jego konta zostało wypłacone blisko 111 tysięcy złotych.

Przypominamy o zachowaniu wszelkich środków ostrożności podczas inwestowania. Naszą czujność powinno wzbudzić polecenie zainstalowania programów do zdalnej obsługi pulpitu. Niemalże w każdym przypadku to próba wyłudzenia dostępu do konta i przechwycenia środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach — informuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka

Czy edukujesz swoich bliskich, jak mają postępować w takich sytuacjach?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.