Mieszkaniec Lublina usłyszał blisko 200 zarzutów. Grozi mu do 5 lat więzienia

faktura pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Mieszkaniec Lublina usłyszał blisko 200 zarzutów. Fałszował faktury, które wystawiał na dane firmy, w której wcześniej pracował. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadził Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Funkcjonariusze w ramach prowadzonego postępowania zebrali materiał dowodowy pozwalający postawić blisko 200 zarzutów 45-letniemu mieszkańcowi Lublina” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna będzie odpowiadał m.in. za oszustwo, podrobienie dokumentów, czy też posłużenie się nierzetelnymi fakturami. Jak wynika ze zgromadzonych w sprawie materiałów, mężczyzna wykonywał pracę bez zarejestrowanej działalności gospodarczej, wystawiając faktury na dane firmy, w której wcześniej pracował.

Przestępstwo podrabiania faktur zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.