Mieszkanie pod wynajem ze środków własnych czy z kredytu?

zakup inwestycyjny mieszkania
Mieszkanie pod wynajem - inwestycja w Lublinie | fot. nadesłane

Zakup własnego mieszkania to jedno z największych marzeń większości Polaków. Nieruchomość można jednak kupić nie tylko na własne potrzeby, zwłaszcza jeśli już posiadamy mieszkanie dopasowane do naszych potrzeb, lecz także pod wynajem.

Nieruchomość jako świetna lokata kapitału

Takie rozwiązanie jawi się jako świetny sposób na powiększenie swoich oszczędności oraz zapewnienie sobie dodatkowego źródła dochodu. Zakup mieszkania pod wynajem nie jest jednak rozwiązanie pozbawionym pewnych problemów, które czyhają zwłaszcza na osoby nieposiadające doświadczenia w tym zakresie.

wnętrze mieszkania inwestycyjnego
Wnętrze mieszkania inwestycyjnego w Lublinie | fot. nadesłane

Mieszkanie bez kredytu — inwestycyjny strzał w 10-tkę

Mieszkania od lat są uznawane za jedną z najlepszych lokat kapitału. I rzeczywiście, jeśli dysponujemy gotówką pozwalającą na zakup mieszkania w Lublinie bez kredytu, takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. W takiej sytuacji cała kwota uzyskana z wynajmu trafi bowiem do naszej kieszeni i będzie mogła zostać wykorzystana w dowolny sposób, w tym także w innych celach inwestycyjnych. Jest to znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie od trzymania pieniędzy na nisko oprocentowanej lokacie czy ryzykownych inwestycji, które wiążą się z ryzykiem utraty części kapitału.

Czytaj także:

Mieszkanie w kredycie — odroczona inwestycja z profitami

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku zakupu mieszkania pod wynajem na kredyt – wtedy część lub całość zarobionej kwoty przeznaczymy na pokrycie raty kredytu. Mimo tego, że w pierwszych latach wynajęte mieszkanie nie będzie przynosiło zysków i tak nie brakuje osób, które decydują się na takie rozwiązanie. Mieszkania w Lublinie drożeją bowiem z roku na rok – za kilka lub kilkanaście lat z pewnością sprzedamy je z zyskiem i nie tylko spłacimy kredyt, ale uzyskamy także dodatkową gotówkę. Rodziny z kolei będą mogły zapewnić mieszkanie dla dzieci, które w tym czasie dorosną.

Mieszkania w Lublinie pod wynajem. Jak wybrać najlepszą nieruchomość inwestycyjną?

Kluczem do sukcesu w czerpaniu zysków z wynajmu mieszkania jest wybór odpowiedniej nieruchomości. Mieszkania w Lublinie pod wynajem możemy kupić zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, w centrum miasta i na jego obrzeżach, małe i większe itp. Celem każdej inwestycji jest jak najkorzystniejszy zakup nieruchomości – im mniej za nią zapłacimy, tym większe zyski z czasem osiągniemy. Znaczenie ma także standard nieruchomości – często bardziej opłaca się kupno mieszkania odremontowanego i gotowego do zamieszkania, aniżeli zakup mieszkania do remontu, którego kosztów odnowienia często nie sposób oszacować „na oko”.

Wysyp grzybów w lubelskiem:

Grzyby w woj. Lubelskim: Zobacz, gdzie warto się wybrać

W celach inwestycyjnych najbardziej opłaca się kupować mieszkania w Lublinie, które posiadają korzystną lokalizację, tzn. znajdują się w lubianych i popularnych wśród mieszkańców dzielnicach, blisko przystanków autobusowych, uczelni wyższych oraz szkół i przedszkoli. Taką nieruchomość będziemy mogli wynająć większej grupie osób – w zależności od rozmiarów mieszkania, dobrze położona nieruchomość spotka się z uznaniem zarówno osób pracujących w Lublinie, jak i rodzin z dziećmi i studentów. To z kolei daje większe szanse na szybkie znalezienie najemcy i czerpanie zysków z nowej inwestycji. Gwarantuje także, że mieszkanie nie będzie stało długo puste, kiedy umowa z pierwszym najemcą wygaśnie.

Czy warto inwestować w mieszkanie w Lublinie? Dajcie znać w komentarzach anonimowo. Dzięki

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.