Mieszkańcy i przedsiębiorcy kontra urzędnicy. Ratusz odda miejsca parkingowe na ul. Kowalskiej

Urzędnicy oddadzą zlikwidowane miejsca parkingowe na ul. Kowalskiej
Urzędnicy oddadzą zlikwidowane miejsca parkingowe na ul. Kowalskiej | fot. Dominik Wąsik

Wyraźny sprzeciw mieszkańców i przedsiębiorców z ul. Kowalskiej przyniósł zamierzony efekt. Zarząd Dróg i Mostów odda zlikwidowane miejsca parkingowe wzdłuż ulicy. Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona do końca tygodnia.

Zlikwidowali miejsca parkingowe, by je potem przywrócić

Na początku czerwca Zarząd Dróg i Mostów zmienił stałą organizację ruchu na ul. Kowalskiej w centrum Lublina. Jednokierunkowa ulica z dnia na dzień stała się dwukierunkowa, a z ulicy zniknęło 20 miejsc parkingowych. Zmiana organizacji ruchu nie była konsultowana z radą dzielnicy, okolicznymi przedsiębiorcami ani mieszkańcami. Efekt był taki, że o poranku na ulicy pojawiła się Straż Miejska z holownikami.

CZYTAJ WIĘCEJ: W nocy postawili znaki, rano pojawili się strażnicy z lawetami. ZDiM wprowadził zmiany, ale nie poinformował mieszkańców

Urzędnicy swoją decyzję tłumaczyli tym, że wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Kowalskiej usprawni ruch w tej części miasta na czas odbywających się cyklicznie wydarzeń m.in. na pl. Zamkowym oraz poprawić przejezdność w Śródmieściu. Mieszkańcy i przedsiębiorcy nie kryli oburzenia „widzimisię” urzędników, więc postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i powiedzieli stanowcze „nie” dla zmian na Kowalskiej.

Pod koniec czerwca zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk wraz z dyrektorem wydziału zarządzania ruchem drogowym i mobilnością Dariuszem Działo spotkali się z przedstawicielami rady dzielnicy Stare Miasto, przedsiębiorcami i mieszkańcami z ul. Kowalskiej. Podczas spotkania omówiono ważne aspekty dot. planowanych zmian. Zapadła decyzja o przywróceniu miejsc parkingowych wzdłuż ulicy. Było 20, a będzie 15.

„Na prośbę mieszkańców i okolicznych przedsiębiorców do 15 lipca przywrócone zostaną miejsca postojowe po południowej stronie ul. Kowalskiej, jak również umożliwiony zostanie postój na chodniku kołami jednego boku pojazdu po stronie północnej. Łącznie będzie to 15 miejsc postojowych” – mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta Lublin.

Zlikwidują kontraruch ma Kowalskiej

Natomiast ruch na odcinku ul. Kowalskiej od ul. Furmańskiej do Placu Zamkowego zostanie utrzymany jako dwukierunkowy. W związku, z czym zlikwidowany zostanie kontraruch rowerowy, który obowiązuje w tym miejscu od 2016 r.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak zawsze sami coś bzdurnego wymyślą urzedasy nie pytając czy komuś te zmiany będą potrzebne ale cóż bogate miasto można wydawać kasę