Miejskiego sylwestra w Lublinie w tym roku prawdopodobnie nie będzie. „Rozważamy taki scenariusz”

Miejski sylwester w Lublinie
Miejski sylwester w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Wysokie ceny energii elektrycznej zmuszają samorządy do szukania oszczędności w miejskich kasach. W Lublinie rozważany jest scenariusz rezygnacji z organizacji miejskiego sylwestra.

Lublin oszczędza i miejskiego sylwestra nie będzie

Wrocław, Warszawa, Poznań, Opole, Elbląg — te miasta już oficjalnie ogłosiły, iż rezygnują z organizacji tegorocznych miejskich imprez sylwestrowych z powodu trudnej finansowej i szukania oszczędności. Do podobnego rozwiązania skłania się Lublin, lecz żadna decyzja jeszcze w tym temacie nie zapadła.

„W związku z drastycznym zmniejszeniem dochodów własnych samorządów, spowodowanym m.in. wprowadzonymi przez rząd zmianami w systemie podatkowym, szukamy różnych źródeł oszczędności. Jednym z pomysłów jest rezygnacja z organizacji miejskiego sylwestra. Rozważamy taki scenariusz, jednak ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły” – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Na organizację ostatniego miejskiego sylwestra – w grudniu 2019 r. – Lublin wydał ok. 300 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.