Miejski basen w Kraśniku przejdzie remont. Mieszkańcy mogą korzystać z pływalni do końca sierpnia

Kryta pływalnia w Kraśniku przejdzie modernizację

Rozpoczynają się prace przygotowawcze związane z modernizacją krytej pływalni w Kraśniku. Mieszkańcy mogą korzystać z obiektu jedynie do końca sierpnia, następnie zostanie on wyłączony z użytkowania do odwołania.

W ubiegłym tygodniu marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i burmistrz miasta Kraśnik Wojciech Wilk podpisali umowę na dofinansowanie ze środków RPO modernizacji krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku.

„Dzięki pozyskanym środkom wynoszącym 12 mln zł i wsparciu Ministerstwa Sportu w wysokości 3 mln zł powstanie nowoczesny obiekt służący zarówno sportowcom, jak i pełniący funkcję rekreacyjną dla całych rodzin” – mówi Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika.

Projekt przewiduje przebudowę holu głównego, budowę kompleksu pomieszczeń szatniowo-sanitarnych oraz nowego basenu dla dzieci z atrakcjami wodnymi. W miejscu pomieszczeń siłowni pojawią się trzy baseny z hydromasażami. Zaplanowano także budowę sauny suchej i mokrej.

Środki unijne pozwolą na zakup dodatkowego wyposażenia obiektu w atrakcje basenowe dla placu wodnego, system pomiaru czasu, basenową tablicę wynikową i informacyjną, a także nowy sprzęt ratowniczy. Dodatkowo mieszkańcy będą mieli możliwość zakupu biletu czy karnetu bez wychodzenia z domu, poprzez specjalną aplikację internetową.

Modernizacja basenu ma rozpocząć się we wrześniu 2020 r. Planowane zakończenie inwestycji to wiosna 2022 r.

Basen kryty w Kraśniku przejdzie modernizację
Basen kryty w Kraśniku przejdzie modernizację

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.