Miasto szuka rozwiązania na odkorkowanie Wrotkowa i Czubów

wrotkowska diamentowa krochmalna jana pawła lublin korek
Korek na ul. Wrotkowskiej | fot. czytelnik Paweł

Ratusz po zmianie organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ulicy Krochmalnej z Diamentową szuka rozwiązania na tworzące się korki.

Kierowcy poruszający się po m.in. ul. Wrotkowskiej, Diamentowej, Krochmalnej, Jana Pawła II czy Romera wtorkowy poranek rozpoczęli od godzinnego stania w korku. Wszystko przez zmienioną organizację ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową. Lepiej nie było w kolejnych godzinach. Kierowcy próbowali szukać objazdów, lecz i te szybko się korkowały.

Ratusz wraz z Komendą Miejską Policji w Lublinie szukali rozwiązania na rozładowanie tych ulic. I tak popołudniu (po godz. 16) miasto postanowiło wyłączyć tymczasową sygnalizację, która sterowała ruchem na skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną.

– Jeśli rozwiązanie to poprawi płynność ruchu w rejonie budowy i nie będzie generowało niebezpiecznych sytuacji, pozostanie na tym etapie tymczasowej organizacji ruchu. W innym wypadku sygnalizacja będzie mogła zostać przywrócona – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Na skrzyżowaniu pojawił się funkcjonariusz z ruchu drogowego, który ręcznie zaczął sterować ruchem. Wraz z rozpoczęciem jego działania w rejonie skrzyżowania poprawiła się płynność ruchu. – Funkcjonariusze na pewno będą w tym miejscu codziennie, podczas porannego i popołudniowy szczytu do piątku włącznie – dodaje Kieliszek.

Nakaz skrętu w prawo

Kolejną zmianą ma być wprowadzenie nakazu skrętu w prawo z jednojezdniowej ul. Krochmalnej w dwujezdniową w kierunku skrzyżowania z ul. Jana Pawła II i ul. Nadbystrzycką. – Nakaz nie będzie dotyczył wyłącznie pojazdów komunikacji miejskiej i taxi. Zwiększony zostanie także promień skrętu z ul. Diamentowej w prawo w ul. Krochmalną – wyjaśnia Kieliszek.

Tablice informacyjne

Wykonawca przebudowy skrzyżowania do piątku ma zamontować tablice informujące o przebudowie skrzyżowania, które staną na ul. Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z: ul. Armii Krajowej (jadąc od al. Kraśnickiej), z ul. Filaretów (jadąc od ul. Armii Krajowej), z ul. Nadbystrzycką (jadąc od ul. Filaretów).

Żółte światło

Ratusz analizuje wyłączenie sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II, ul. Krochmalna, ul. Nadbystrzycka w tryb światła żółtego pulsującego. Mogłoby to pozwolić na szybsze „rozładowanie” ul. Krochmalnej z kierowców.

Opóźniona komunikacja miejska

Obecnie z opóźnieniem kursują autobusy i trolejbusy linii nr 1, 6, 8, 11, 13, 14, 15, 19, 21, 32, 37, 38, 39, 40, 44, 45, 50, 152, 157, 160, 161.

Czytaj także: Rusza przebudowa skrzyżowania Krochmalnej z Diamentową

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak włączą pomarańczowe na rondzie Jana Pawła, Krochmalna, Nadbystrzycka to na Janowskiej będzie korek do zalewu zemborzyckiego.

  2. Ja koncze prace o 14 i mam laskawie czekac do 16 az Pan Policjant stanie tam i rozladuje korek? A niech stoi caly dzien ktos z ratusza.. Patolkgia wczoraj 1.15 w korku, w domu zamiast 14.40 bylem 15.45
    A aplikacja mpka z gps to jakas parodia, nic aie nie zgadzalo, to gps tez przebudowuja?
    A juz o puszcaniu tam trajtkow to ju wogole chory pomysl, gdzie przez ponad godzine ma zdjete lejce i panuje taki zaduch , ze ludzie beda mdlec ale co tam zakupmy wiecej tego g….
    Vhore poprostu chore ponad godzine stania w samym korku a 2 h do domu na filaretow

  3. Pracuję na Budowlanej tuż obok elektrociepłowni i to co się dzieje właśnie na Budowlanej i Zemborzyckiej to jest jakiś horror. Dziecko do przedszkola na Naukowskich prowadzę na piechotę tunelem pod torami wychodzącym między Biedronką a Lidlem, zajmuje mi to 10 min. Przejazd autem z Budowlanej przez Zemborzycką , Diamentową do Samsonowicza zajmuje co najmniej 40 min.