Od wtorku rusza przebudowa skrzyżowania Krochmalnej z Diamentową

krochmalna diamentowa przebudowa skrzyżowania
Przebudowa skrzyżowania Krochmalna - Diamentowa | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Od najbliższego wtorku rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Krochmalnej z Diamentową. Zmieni się organizacja ruchu, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową wprowadzi zmiany w organizacji ruchu. – Tymczasowa organizacja ruchu zakłada wyłączenie jednej z jezdni i zorganizowanie ruchu w obu kierunkach na sąsiedniej. Taka organizacja będzie obowiązywała przez 6 miesięcy – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia po stronie klubu jeździeckiego, na odcinku od wiaduktu kolejowego do mostu nad Bystrzycą. Kierowcy jadący od strony skrzyżowania ul. Diamentowej z Wrotkowską, też przed wiaduktem kolejowym będą musieli zjechać „pod prąd”. Na swoją jezdnię powrócą dopiero za mostem na Bystrzycy, tuż przed rondem na skrzyżowaniu z Nadbystrzycką i Jana Pawła II.

Wjazdem i wyjazdem z jednojezdniowej części ul. Krochmalnej będą te pasy ruchu, które aktualnie służą do zjazdu ze skrzyżowania w ul. Krochmalną w kierunku dworca PKP. Na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową zostanie wydzielony pas do skrętu w lewo dla pojazdów jadących od strony ul. Jana Pawła II w stronę dworca PKP.

By kierowcy nie zablokowali skrzyżowania, ruchem na czas prac będzie sterować tymczasowa sygnalizacja świetlna. Taka organizacja ma obowiązywać przez najbliższe pół roku, lecz to nie będzie wiązało się z zakończeniem utrudnień. Całe zadanie powinno zostać zrealizowane do końca kwietnia przyszłego roku.

Budowane skrzyżowanie ma być dwupoziomowe z estakadami. Pod estakadą powstanie rondo, podobne do tego z al. Solidarności, które będzie sterowane za pomocą sygnalizacji.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ludzie, niech ktoś wywiezie na taczkach tych, którzy nam zafundowali ten dzisiejszy armagedon… :/. Przez Diamentową ponad godzinę….

  2. Godzinny korek na 6 miesiecy zorganizowany. Kiedy rozpoczną się prace wymagajace wyłączenia jednej z jezdni? Bedzie wyłączona jak ul.Pocztowa?
    Brawo lubelskie władze!

  3. Ludzie, w końcu wzięli sę za to idiotyczne skrzyżowanie i nagle wszyscy płaczą jak to źle bo korki (przecież to tylko pokazuje jak newralgiczne to skrzyżowanie jest), cały zasrany Lublin zawsze myśli że takie przebudowy to cud dla rządzących, że no normalne „na złość zamykają ulicę!” Leczcie się