Miasteczko Ruchu Drogowego już otwarte

Miasteczko Ruchu Drogowego

W sobotę 9 maja nastąpiło oficjalne otwarcie dla mieszkańców Miasteczka Ruchu Drogowego znajdującego się przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. W godzinach 10-14 wszyscy mieszkańcy mogli skorzystać z możliwości nauki bezpiecznej jazdy, a także posłuchać wykładów na temat bezpiecznej jazdy rowerem.

Tor do nauki bezpiecznej jazdy:
Na ogólnodostępnej części MRD rodziny z dziećmi będą mogły pod okiem policji poznać zasady ruchu drogowego, poćwiczyć jazdę po skrzyżowaniach, zapoznać się ze znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, operator Miasteczka, zapewniał również możliwość bezpłatnego udostępnienia rowerów znajdujących się na terenie MRD.

Do dyspozycji najmłodszych jest 20 mini pojazdów. Na wyposażeniu ośrodka znajduje się też 50 jednośladów i 20 rowerów trójkołowych (dla niepełnosprawnych).

Wykłady dla chętnych będą odbywać się w godzinach od 10 do 13.

Sala szkoleniowa:
10:15 – 11:00 – Prezentacja „10 zasad bezpiecznego rowerzysty”
12:00 – 12:45 – Prezentacja „10 zasad bezpiecznego rowerzysty”

Praktyczna jazda po Miasteczku Ruchu Drogowego będzie odbywać się w godzinach 13 do 14.

Praktyczna nauka bezpiecznej jazdy:
13:00 – 14:00 – Terenowe zajęcia z bezpiecznej jazdy rowerem po ulicach (wyjazd poza teren MRD, dla osób z własnymi rowerami)

rowerowe_miasteczko_1

 

fot. lublin.eu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.