Miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie! Był tak pijany, że nie był w stanie dalej jechać

samochody, ulica, radiowóz
fot. KMP Chełm

Kierujący Subaru zatrzymał się na skrzyżowaniu i nie kontynuował dalszej jazdy. Swoim zachowaniem zwrócił uwagę innych osób. Początkowo wyglądało to na zasłabnięcie. Jednak, gdy na miejsce dojechały służby, okazało się, że to nie kłopoty ze zdrowiem.

Alkohol przyczyną postoju na skrzyżowaniu

W czwartek około godziny 9.00 policyjny patrol został skierowany na interwencję na skrzyżowanie ulicy Lubelskiej i Szpitalnej w Chełmie. Ze zgłoszenia wynikało, że w stojącym na ulicy samochodzie Subaru za kierownicą znajduje się mężczyzna, z którym jest utrudniony kontakt. Policjanci ustalili, że to 57-letni chełmianin.

Po przeprowadzeniu na miejscu badaniach lekarskich, które nie potwierdziły nagłych kłopotów ze zdrowiem, policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. W związku z tą sytuacją został zatrzymany, a jego samochód tymczasowo zajęty.

Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, a także poważne konsekwencje finansowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.