Miał kupić okazyjnie audi. Przelał pieniądze, nie dostał auta. Stracił pokaźną sumę

car 368636 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ponad 60 tysięcy złotych stracił 32-latek, który zapłacił za używany samochód w ciemno, nie widząc na oczy ani auta, ani przedstawiciela firmy, u którego zamówił auto.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami. Mieszkaniec powiatu ryckiego powiadomił policjantów o oszustwie dokonanym na jego szkodę. 32-latek zainteresował się ogłoszeniem o sprzedaży samochodu marki Audi zamieszczonym na jednym z zagranicznych portali ogłoszeniowych.

Chęć zakupu za atrakcyjną cenę zaślepiła 32-latka, który postawił dobić targu na odległość, nie widząc ani właściciela samochodu, ani samego auta. Mężczyzna po telefonicznych i e-mailowych kontaktach ze sprzedającym i firmą spedycyjną, która miała dostarczyć auto pod dom pokrzywdzonego, przelał całą kwotę na podane konto.

Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym i firmą spedycyjną się urwał. Dopiero wówczas mężczyzna zrozumiał, że dał się oszukać i w ciemno wysłał sporą kwotę pieniędzy. Sprawę oszustwa postanowił zgłosić na policję, która teraz poszukuje oszusta.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność podczas robienia zakupów za pośrednictwem internetu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.